MEZGINIŲ PRIEŽIŪRA 

Kaip prižiūrėti mezginius, kad jų išvaizda kuo ilgiau mus džiugintų? Dažniausiai mezginio vaizdą gadina keli susiburbuliavę kamuoliukai labiausiai trinamose vietose: ant rankovių, pažąstyse. Kaip su tuo kovoti? 100 proc. atsiperkanti investicija prieš burbuliavmą – mažas, elektrinis prietaisas, panašus į barzdaskutę. Šis pilingo nurinkėjas per kelias minutes reanimuoja bet kokį natūralių pluoštų mezginį, ir jis vėl spindi kaip naujas. Dar vienas patarimas prabangių mezginių priežiūrai - vėdinimas. Nebūtina kiekvieną kart dieną panešiojus plauti vilnos gaminius (ypač kašmyrą), pilnai užtenka mezginį palikti “pakvėpuoti” grynu oru per naktį balkone, pakabintu ant kėdės atlošo, jis pilnai atsigaivina.

KAIP SKALBTI?

Prieš skalbimą išverskite mezginį į blogąją pusę, kad išvengtumėte papildomo pilingo. Natūralūs pluoštai, panašūs į mūsų pačių plaukus, todėl mėgsta švelnų skalbimo būdą. Rekomenduojame naudoti vilnai ir kašmyrui skirtas skystas plovimo priemones arba bent jau plaukų šampūną (be kondicionieriaus).
Saikingą kiekį skystos skalbimo priemonės reikia išmaišyti drungname vandenyje, mezginį plauti švelniais judesiais.
Išskalavus, švelniai nuspausti vandens perteklių, vėliau mezginį suvynioti į rankšluostį ir dar porą kartų švelniai spaudžiant nusausinti.
Jei nuspręstumėte išskalbti megztuką skalbimo mašina, būtinai prieš tai išbandykite savo mašinos vilnos plovimo programą ant seno mezginio, kurio jau negaila išmesti.

KAIP DŽIOVINTI ?

Mezginiai džiovinami horizontaliai. Patiesti ant grindų (šildomos grindys - idealus varintas) ar ant stalo didelį rankšluostį, paguldyti ant jo mezginį, suteikti jam norimą formą ir palikti išdžiūti. Negalima džiovinti ant saulės.

KAIP ir KUR LAIKYTI ?

Vidutinio drėgnumo, apsaugotoje nuo saulės, vėdinamoje vietoje, lengvai sulankstytą stalčiuje ar lentynoje. Negalima megztuko ilgam palikti kabant ant pakabos, nes jis deformuojasi nuo savo svorio.
Nepamirškite apsaugos nuo kandžių. Kandis labiausiai traukia atsiradę aliejai ir maisto dėmės, o ne pats mezginys, todėl svarbu laikyti mezginį švarų. (!) Nuo kandžių saugo džiovintos levandos maišeliuose, vatos gumulėliai, suvilgyti eteriniame kėnių aliejuje ir pagaliau visa armija cheminių priemonių.  

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija