Kašmyro vllna gaunama iš kašmyro ožkų, gyvenančių Himalajų kalnuose: Indijoje, Kinijoje, Tibete, Mongolijoje, Afganistane. Kašmyras yra lengvas ir labai šiltas. Prabangioji žaliava – minkštas apatinis kašmyro ožkų plaukas yra ne kerpamas, bet atsargiai iššukuojamas. Todėl kašmyro vilnos išeiga gaunasi labai nedidelė: vos 100 - 200 gramų tinkamos žaliavos iš vienos ožkytės. Kašmyras pilnai atsiskleidžia tik kelis kartus išplovus mezginį, tik tada jis tampa minkštutis, švelnutis ir gražiai besidėvintis.

Pirmas susipažinimas su kašmyro siūlais ritėse visada apgaulingas. Siūlai atrodo visai neišvaizdžiai. Kodėl taip yra? Siūlai ritėse, o ypač ploni kašmyro siūlai ritėse yra impregnuoti. Tikras kašmyro vaizdas atsiskleidžia tik kelis kartus išplovus mezginį. Siūlai stulbinančiai transformuojasi! Jie tarsi atgyja, išsipučia, pasidaro minkšti, atsiranda nedidelis subtilus kašmyro pūkelis. Kašmyro švelnumui neprilygsta jokie kiti siūlai.

Kaip megsime kašmyro siūlus? Kai kašmyro metražas 1400 m / 100 g., rankoms galima megzti iš trijų gijų. Rekomenduojami virbalai Nr. 2,5 - 3 mm, mezgama laisvokai. Galutinis vaizdas atsiskleidžia tik kelis kartus išplovus mezginį. Svarbu mezgant iš kašmyro nusimegzti didesnį pavyzdėlį, pvz.20x20 cm. Rekomenduojama pavyzdį megzti kelių artimų dydžių virbalais Nr. 2,5-3-3,25 mm, kad vėliau lengviau pasirinktumėte galutinį virbalų dydį. Pavyzdėlį (tik pavyzdėlį - ne megztuką) reikia gana negailestingai trinant 2-3 kartus išplauti šiltame vandenyje, išdžiovinti  ir tik tada skaičiuoti mezgimo akių kiekį pagrindiniam mezginiui. M dydžio vidutinio laisvumo kašmyro megztukui sunaudosite apie 300 g. siūlų. Mezgant pirmą kartą rekomenduojama įsigyti siūlų daugiau, kad užtektų ne tik pargindiniam projektui, bet ir didesniam pavyzdžiui nusimegzti. 

Kašmyro megztukas plaunamas rankomis kūno temperatūros vandenyje. Prieš plaunant, megztuką galima apie 30 min. pamirkyti vandenyje su nedideliu skalbiklio kiekiu. Skalbiama lengvais judesiais. Kašmyrą galima plauti ir vilnos programa skalbimo mašinoje, bet visos mašinos yra skirtingos. Prieš pasiryžtant tokiam veiksmui geriau pasitikrinti ant nedidelio pavyzdžio ar kito senesnio vilnos megztuko. 

Kašmyrui plauti tinka specialios kašmyrui ir šilkui skirtos skystos plovimo priemonės. Netinka plovikliai vilnai, turintys lanolino. 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija